Inovované GRLM-70, nově i v nerezovém provedení

Pevnou součástí našeho sortimentu je řada radarových hladinoměrů s vedenou vlnou GRLM-70. Jedná se o velmi univerzální procesní přístroje pro měření kapalných i sypkých látek až do hloubky 40 m. 

Letos se dočkaly několika změn včetně upgradu svého firmwaru. Určitou obtíží při aplikaci hladinoměru na principu odrazu vln je to, že při uvedení do provozu je nastaven na dané podmínky, které se ale během času postupně mění, a to zpravidla k horšímu. V případě sypkých látek se takto usazuje na vodicích tyčích nebo lanech prachový agregát, který výrazně snižuje průchodnost elektromagnetické vlny. Významným pomocníkem proti tomuto vlivu je nový adaptivní učící program, který udržuje kvalitu odražených signálů na předepsané úrovni i v postupně se zhoršujících podmínkách. Nově je rovněž možno provádět uvedení do provozu i v nevyprázdněných nádržích, pokud je stav hladiny přibližně znám. 

Nového provedení se dočkala i systémová hlavice. Nyní je k dispozici i v celonerezovém provedení a najde uplatnění v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu.

Nové provedení hlavice, konektorů i vývodek naleznete v novém návodu GRLM-70 zde.

Více informací o hladinoměru naleznete zde.

  • grlm-70_nerez.png